מעצבים את השנה החדשה : תוכנות חינמיות לעריכת תמונות

כתבה : אילנית יהודה


חגי תשרי עומדים בפתח. ניתן לחוש באוויר את השנה העברית המתחדשת עלינו, אט אט לטובה.  
פוסט זה מציע לכם חמש תוכנות חינמיות לעריכת תמונות (או כאלו שרבות מהאפשרויות שלהן חינמיות), שיסייעו לכם לעצב ברכת שנה טובה, תמונה משפחתית מוצלחת, או כל תמונה אחרת לכבוד החגים ובכלל.  
כל תוכנה תעניק לכם ארגז כלים ייחודי על מנת להגיע לתוצאות יפות. הרי הן לפניכם :

 GIMPאפליקציית קוד פתוח שנשענת על מפתחים מתנדבים. בעלת ערכת כלי עריכה מקצועיים שניתן לשנות או לתרום לה. מי שאוהבים למשל, תמונות בשחור-לבן, או שמבקשים להמיר אותן לכאלו, יוכלו למצוא כאן מנעד רחב של צבעי שחור – אפור – לבן שניתן לעבוד איתם.
התוכנה טובה לאמנים, לגרפיקאים, או למי שזקוקים ליצירה של אלמנטים גרפים כמו: אייקונים או מגוון אלמנטים מעוצבים אחרים.


למדריכי לימוד לעבודה בתוכנה זו

תוכנת עריכה מקוונת. מציעה שפע של פילטרים, אפקטים, אנימציות, אפשרות שיגור ישיר לפייסבוק ועוד. למרות היותה של Lunapic  תוכנה עשירה, היא פשוטה וידידותית מאוד לשימוש. דבר זה אינו ברור מאליו בתוכנות מסוג זה.  

התוכנה מאפשרת העלאת קבצים מידית ומהירה מהמחשב לרשת. אחת האופציות היצירתיות שלה היא זו של "גרעיניות" (פיקסליזציה) אשר גורמת לתמונות להיראות כמורכבות מחלקים קטנים או קטנטנים של ריבועים. אפקט הגרעיניות משנה את המראה החלק של התמונה לסוג של תמונת פסיפס. המשתמשים קובעים את מידת הגרעיניות של התמונה מיד עם העלאתה ל Lunapic -  או לאחר מכן, תחת הקטגוריה adjust – pixelate . פונקציה זו מאפשרת לעשות בתמונה שימוש לא שגרתי.                                   "עין כחולה במצב של "גרעיניות                                


תוכנה מצוינת למי שמתחילים את צעדיהם בעולם עריכת התמונות וזקוקים לתיקונים קלים ומיידים כדי לשפר את רמת התמונה. אחת מתוכנות העריכה הפופולאריות ברשת שאף נוהגת להופיע פעמים רבות כראשונה בתוצאות החיפוש של גוגל. מרבית כלי העריכה הבסיסיים הם חינמיים ואחרים זמינים בתשלום.
התוכנה מאפשרת עבודה בשכבות שכבות ויצירת
clip arts  . לשם כך תוכלו לצפות בסרטון הדרכה  :  https://www.picmonkey.com/blog/video-tutorial-overlay-tool

15  טיפים לשימוש בתוכנה תוכלו למצוא כאן : https://www.youtube.com/watch?v=I4cSIcrKKXg&t=113s

 

Canva בנויה בצורה שונה מכל מה שהוזכר עד כה משום שהיא מבוססת כל כולה על יצירה של תבניות נושאיות. יש בה למעלה מחמישים אלף תבניות (Templates) מעוצבות שלתוכן ניתן ליצוק את התוכן האישי שלכם. דבר זה הופך אותה למהירה, מובנית מאוד ואינטואיטיבית.
אם ברורה לכם מראש מה  מטרת השימוש בתמונה - הזמנה ליום הולדת, ישיבת צוות, פגישה עסקית, באנר לאתר וכו' תוכלו למצוא כאן מענה גרפי מידי ברמה מרשימה. 


 Crello

מטרת התוכנה היא יצירת עיצובים עבור המדיה החברתית. תצטרכו להירשם בפעם הראשונה באמצעות דואר אלקטרוני, פייסבוק או גוגל. התוכנה כוללת מגוון רחב של עיצובים מובנים מראש. תוכלו למצוא כאן גם תמונות חינמיות שיכולות להוות בסיס עיצוב לאתר, לדף נחיתה, ללוגו או ...לברכת שנה טובה, כבר אמרנו? יתרון חשוב של התוכנה עובדת היותה ידידותית לדוברי עברית. יש בה שורה של פונטים עבריים והן כולם מסודרים ומאורגנים תחת:Hebrew fonts  .
כל שנותר כעת הוא לבחור את התוכנה המתאימה לכם ולצאת לדרך!

שנה טובה!

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

מדברים עם הידיים (ולא רק) : מהי שפת סימנים ?

כותבים את ההיסטוריה מהצד הנשי : הציירת אנה טיכו

חדש בספרייה! ספרים דיגיטליים E-BOOKS